2023 03 24 wybory w pkp

24 marca 2023 r. związkowcy z Zakładu Linii Kolejowych PKP w Częstochowie ponownie wybrali Olgę Wieczorek na przewodniczącą Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.

Olga Wieczorek jest przewodniczącą KZ od 2022 r. W sprawozdaniu z działalności Komisji zaznaczyła, że organizacja związkowa w mijającej kadencji angażowała się nie tylko w sprawy pracownicze, lecz także skutecznie występowała o przywrócenie połączenia kolejowego Częstochowa-Lubliniec. Delegatami na Walne Zebranie Delegatów Regionu zostały Agnieszka Kaczmarek i Olga Wieczorek, natomiast do Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej oraz do Krajowej Sekcji Kolejarzy - Barbara Wartacz i Olga Wieczorek. W sprawnym przeprowadzeniu wyborów pomagali Jacek Strączyński i Dorota Kaczmarek z Regionalnej Komisji Wyborczej (przewodniczący i zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu).
W poprzednich dniach w lublinieckim Ethos Energy Dariusz Drynda został ponownie przewodniczącym Komisji Zakładowej i delegatem na WZD Regionu. Ponownie wybrani zostali również przewodniczący organizacji związkowych NSZZ „Solidarność” w: Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu - Beata Dombek (delegat do Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania - Katarzyna Franciszok), w Muzeum Częstochowskim - Mariusz Grzyb (delegaci do Regionalnej Sekcji Kultury - Mariusz Grzyb i Paweł Gwoździk), w częstochowskim Powiatowym Urzędzie Pracy - Małgorzata Hulaj-Pole oraz PUP Kłobuck - Marcin Wojtysek.
Nowego przewodniczącego ma natomiast Komisja Zakładowa w częstochowskim Zespole Szkół Ekonomicznych - Grzegorza Suskiego, który został również delegatem do RSOiW. Wszystkim wybranym na funkcje związkowe serdecznie gratulujemy!

Od sierpnia 2014 1072199