2024 04 24 dyplom crop

Region Częstochowski otrzymał pamiątkowy dyplom i medal od krajowego koordynatora NSZZ „Solidarność” przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki za udział w pełnieniu straży w parafii pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

„Ksiądz Jerzy nie wypowiadał się w sposób polityczny, jego kazania były połączone z posługą kapłańską. On po prostu mówił prawdę (...)” - mówi Aleksander Piwoński, krajowy koordynator Związku przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w rozmowie z Marcinem Krzeszowcem z Tygodnika Solidarność (LINK >>>>>).
Regionalnym koordynatorem związkowej straży jest natomiast kol. Jarosław Bernat, który pod tel. 34 360 55 70 przyjmuje zgłoszenia osób chętnych do posługi przy grobie kapelana „Solidarności”.

2024 04 24 dyplom