soz logo 125NSZZ "Solidarność" podkreśla, że zrzesza wszystkie grupy zawodowe medyczne oraz niemedyczne, pracujące w placówkach medycznych. Postulat Związku o podwyżkach dotyczy wszystkich pracowników sektora zdrowia.
Ze strony NSZZ "Solidarność" w spotkaniu 20 września udział brali Maria Ochman, Halina Cierpiał, Danuta Kądziołka, Małgorzata Nieznalska, Dariusz Mądraszewski i Marian Zepchła. Stronę rządową reprezentowali premier Beata Szydło, minister Elżbieta Witek, minister Konstanty Radziwiłł oraz wiceminister pracy Stanisław Szwed.
Pani premier zobowiązała ministra zdrowia do przedstawienia w ciągu tygodnia nowego projektu ustawy o minimalnym wzroście wynagrodzeń, do 15 października minister zdrowia ma przygotować i przekazać do konsultacji społecznych następujące projekty ustaw: - o sieci szpitali, - o Państwowym Ratownictwie Medycznym, - o podstawowej opiece medycznej.

W sprawie Inspekcji Sanitarnej zaawansowany jest projekt powrotu do tak zwanej pionizacji Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz utrzymania jej dotychczasowych zadań. Strona rządowa stwierdziła iż istnieje możliwość przekazania, być może jeszcze w tym roku, dodatkowych środków finansowych na funkcjonowanie Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Podczas spotkania związkowcy bardzo mocno akcentowali iż NSZZ „Solidarność” zrzesza wszystkie grupy zawodowe pracujące w placówkach medycznych. W odpowiedzi na postulat Krajowej Sekcji Służby Zdrowia dotyczący podwyżek dla wszystkich pracowników strona rządowa zapowiedziała poszukiwanie rozwiązań prawnych, które umożliwi realizację tego postulatu.

Od sierpnia 2014 1072086