solidarnosc biedronka

Do 17 sierpnia, przez kilka dni, działali w Regionie Częstochowskim organizatorzy związkowi z sieci sklepów Biedronka.
Organizatorzy, którymi są przewodniczący i wiceprzewodniczący Organizacji Związkowej w Jeronimo Martins Polska S.A. Biedronka Piotr Adamczak i Robert Jacyno odwiedzili praktycznie wszystkie sklepy w Częstochowie i okolicach, rozmawiając z pracownikami o ich bolączkach i sposobach im zaradzenia. Efekty rozmów mają wymiar konkretny: po spotkaniach m.in. w siedzibie Regionu przy ul. Łódzkiej organizacja powiększyła swój stan posiadania.

Organizacja Związkowa w Jeronimo Martins Polska S.A. Biedronka jest organizacją związkową NSZZ "Solidarność" skupiającą pracowników z terenu całej Polski. Obecnie funkcjonuje 10 organizacji oddziałowych (Gdańsk, Elbląg, Koszalin, Poznań, Kielce, Radom, Warka, Bydgoszcz, Katowice, Koło), które skupiają około 1 500 pracowników. Celem organizacji jest obrona interesów pracowniczych. Witryna internetowa związkowców "Solidarności" w Biedronce i forum dyskusyjne znajdują się tutaj.

Od sierpnia 2014 1071920