2021 10 08 skarbowcy

W związku z niesatysfakcjonującymi podwyżkami płac w służbach podległych Ministrowi Finansów oraz oczywistym lekceważeniem strony społecznej (między innymi poprzez odwlekaniem rozmów dotyczących podwyżek), Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych w Krajowej Administracji Skarbowej zaprasza wszystkich pracowników i funkcjonariuszy zatrudnionych lub pełniących służbę w administracji podległej Ministrowi Finansów na pikietę (demonstrację), mającą się odbyć pod gmachem Ministerstwa Finansów 23 października br. o godzinie 11.00.

Minister Finansów oraz Szef Krajowej Administracji Skarbowej deklarowali, że – w przypadku poprawy sytuacji budżetowej (a ta jest deklarowana niemal codziennie…) – podwyżki wynikające z modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej zostaną przywrócone – a jak wiemy – nic takiego się nie dzieje. Przypominamy przy tym, że w innych resortach programy modernizacyjne (podwyżki z nich wynikające) były realizowane na bieżąco mimo pandemii, a Rząd wprowadza nawet nowe programy modernizacyjne z opcją podwyżek płac (np. w Straży Pożarnej).
Biorąc pod uwagę, że funkcjonariusze innych służb mają otrzymać na rękę ok. 500 złotych podwyżki (do ręki), a nauczyciele nawet 1400 złotych podwyżki brutto [red. - Krajowa Sekcja Oświaty dementuje te informacje: LINK], domagamy się podwyżek co najmniej w tej samej wysokości (również środków, które zostały nam arbitralnie odebrane z modernizacji KAS w latach 2020-2022 oraz środków zabranych z oszczędności funduszu płac).
Nie może być tak, że niektóre grupy osób wynagradzanych z budżetu otrzymują podwyżki płac skutkujące na następne lata, natomiast nam proponuje się ochłapy w postaci ZWROTU zabranego wcześniej funduszu nagrodowego (nazywanego w sposób nieuprawniony „podwyżką”) czy dodatkowe nagrody w wysokości 3% – które są jedynie dodatkami JEDNOROCZNYMI (i dla wybranych) i w żaden sposób nie rekompensują bardzo wysokiej inflacji.
Niezależnie od powyższego Komitet Protestacyjny rekomenduje:
– pełne korzystanie z przysługujących praw pracowniczych (korzystanie ze zwolnień lekarskich w związku ze stanem zdrowia, korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych, ścisłe respektowanie ustawowych przerw w pracy/służbie oraz ewidencjonowanie nadgodzin, oddawanie krwi, itp.); – bardzo dokładne i skrupulatne obsługiwanie interesantów.
O podejmowanych dalszych działaniach oraz możliwościach skorzystania z nieodpłatnego transportu na demonstrację – będziemy informować.
Komitet Protestacyjny Związków Zawodowych działających w Krajowej Administracji Skarbowej

Od sierpnia 2014 1071978