2023 07 20 barbara dudek

Ile razem dróg przebytych? / Ile ścieżek przedeptanych? / Ile deszczów, ile śniegów / Wiszących nad latarniami? - powtórzmy za Gałczyńskim i Grechutą.

Basia Dudek, nasza związkowa koleżanka, związana z „Solidarnością” od początku jej istnienia, odeszła w dniu 11 lipca 2023 r. po długiej chorobie. Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek wielkiej wiary, ogromnego serca i empatii. Koleżeńska, sprawiedliwa, kreatywna i zawsze chętna do pomocy - taka była Basia.
Działalność związkowa była częścią jej codzienności. Kilkanaście lat temu rozpoczęła aktywną pracę w Sekcji Kobiet częstochowskiej „Solidarności”. Przez ostatnie trzy kadencje pełniła funkcję Przewodniczącej Regionalnej Sekcji Kobiet oraz Wiceprzewodniczącej Krajowej Sekcji Kobiet NSZZ „Solidarność”. Uczestniczyła w życiu związkowym angażując się w organizację uroczystości odbywających się w naszym mieście, takich jak patriotyczne święta, Forum Kobiet, Krajowy Zjazd Delegatów i coroczne Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. Ale była też wrażliwa na krzywdę i niesprawiedliwość. Jak prawdziwy związkowiec pomagała w utrzymaniu miejsca pracy zagrożonym pracownikom, interweniowała w sprawach kryzysowych, zapewniając spokój kobietom związkowcom, obdarzając wszystkich uśmiechem i wsparciem moralnym. Z Jej inicjatywy Sekcja Kobiet włączyła się tez w pomoc poszkodowanym Polakom i ofiarom wojny na Ukrainie.
Od Basi nauczyłyśmy się też, że najważniejsza w życiu jest rodzina, bez względu na okoliczności i zdarzenia. Wartości chrześcijańskie, na których budujemy relacje rodzinne i społeczne, procentują w naszym życiu.
Dziękujemy Ci, Basiu za tę lekcję.
W październiku 2022 roku Barbara Dudek została odznaczona państwowym medalem Meritis pro Familia. Zapamiętamy Ją uśmiechniętą i życzliwą.
Teresa Koper, Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Kobiet, zastępca Przewodniczącej Krajowej Sekcji Kobiet oraz koleżanki z Regionalnej i Krajowej Sekcji Kobiet
Na zdjęciu: śp. Barbara Dudek (pierwsza z prawej) z koleżankami z Regionalnej i Krajowej Sekcji Kobiet.
Ostatnie pożegnanie śp. Barbary Dudek odbędzie się w poniedziałek 24 lipca 2023 r. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej na Wypalankach, po czym urna z prochami przewieziona zostanie na cm. Kule.

Od sierpnia 2014 1076966