dscf8901

Decyzją nowego Zarządu Regionu częstochowska "Solidarność" ponownie pełni straż przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, inicjatora Pielgrzymek Ludzi Pracy na Jasną Górę i patrona Związku, w warszawskiej parafii pw. św. Stanisława Kostki.
Grób ks. Jerzego na terenie żoliborskiej parafii ma kształt kurhanu (na zdjęciu powyżej). Otacza go różaniec z polnych kamieni ułożonych w kształcie granic Polski. Krzyż różańca jest położony w centrum mogiły - tam, gdzie znajduje się grobowiec. W podziemiach żoliborskiego sanktuarium mieści się natomiast muzeum poświęcone Błogosławionemu.
Koordynatorem związkowej straży jest kol. Jarosław Bernat, który pod tel. 34 360 55 70 czeka na zgłoszenia osób chętnych do posługi przy grobie kapelana "Solidarności" (wyjazd ok. godz. 10.00, powrót następnego dnia ok. godz. 16.00 - niewykluczone jest przy okazji odwiedzenie np. Powązek, Łazienek Królewskich czy Muzeum Narodowego, zgodnie z wolą osób wyjeżdżających).
We wrześniu (11-12 września) straż pełnili Waldemar Jarosz, Jarosław Bernat i Andrzej Kaliszuk z Organizacji Międzyzakładowej ISD Huty Częstochowa oraz Janusz Mazur, redaktor niniejszej witryny internetowej i Gazety Solidarności. Najbliższa służba przy grobie ks. Jerzego planowana jest na 27 października br.

dscf8924

Od sierpnia 2014 1076837