obraz matki bozej solidarnosci 2016 09 08

29 października w bazylice jasnogórskiej uroczyście przekazano związkowcom z Podbeskidzia obraz Matki Bożej Solidarności.
Obraz Matki Bożej Solidarności, nazywany też obrazem Matki Boskiej Robotników, towarzyszy corocznym Pielgrzymkom Ludzi Pracy na Jasną Górę. Przez najbliższy rok będzie peregrynował po podbeskidzkich parafiach, gdyż organizatorem przyszłorocznej XXXV Pielgrzymki Ludzi Pracy jest Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność". Mszę św., w której wzięli udział przedstawiciele Regionów: Podbeskidzie z przewodniczącym Zarządu Regionu Markiem Boguszem oraz Częstochowskiego z przewodniczącym ZR Jackiem Strączyńskim, koncelebrowali kapelani "Solidarności" ks. Józef Oleszko (Bielsko-Biała) i ks. Ryszard Umański (Częstochowa).
Na zdjęciu: Związkowcy z Podbeskidzia z obrazem Matki Bożej Solidarności w czasie tegorocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy. Przewodniczący ZR Marek Bogusz drugi z prawej.