spotkanie oplatkowe 2016 12 16

W piątek 16 grudnia o godz. 17.00 w auli Regionu przy ul. Łódzkiej 8/12 odbyło się tradycyjne związkowe spotkanie opłatkowe.
Przybyli na nie m.in. kapelan częstochowskiej "Solidarności" ks. Ryszard Umański, podprzeor Jasnej Góry o. Jan Poteralski, proboszcz parafii św. Józefa na Rakowie ks. Marek Kundzicz, częstochowski senator RP Artur Warzocha, przedstawiciele parlamentarzystów, liczni związkowcy oraz... goście specjalni.
Przez trzy dni, od 16 do 18 grudnia 2016 roku, w Częstochowie przebywali Polacy z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankiwsku na Ukrainie). Rodacy przybyli na zaproszenie senatora Artura Warzochy, wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.
Goście zwiedzili Częstochowę oraz modlili się na Jasnej Górze, ale już w dniu przyjazdu uczestniczyli w dorocznym spotkaniu opłatkowym związkowym. "Bardzo się cieszymy, że możemy dzisiaj spędzić ten wieczór razem, będziemy wspólnie łamać się opłatkiem z rodakami, którzy nie ze swojej winy, ani woli, znaleźli się poza administracyjnymi granicami Polski" - mówił Jacek Strączyński, przewodniczący Zarządu Regionu.
Młodzież ze Stanisławowa zaprezentowała koncert wigilijny, który ze wzruszeniem przyjęli obecni na spotkaniu. Podobnie spodobał się koncert w wykonaniu niezwykle uzdolnionej młodzieży z LO im. Słowackiego, która zaprezentowała się pod kierownictwem wicedyrektor Małgorzaty Rajcy oraz nauczycieli Ilony Dziuby, Aleksandry Organy i Krzysztofa Stępnia.

Od sierpnia 2014 1072980