2024 04 17 spotkanie w stolzle

W dniach 17-18 kwietnia 2024 r. Prezydium Zarządu Regionu spotkało się z członkami Komisji Zakładowych w Hucie Szkła Stoelzle oraz Tauron Dystrybucja Oddział w Częstochowie.

Obydwie organizacje związkowe należą do najliczniejszych w Regionie Częstochowskim; przewodniczą im (odpowiednio) Patryk Trzepizur i Ewa Kubicka. Temat spotkań był ten sam: przygotowywana przez NSZZ „Solidarność” na 10 maja w Warszawie wielka demonstracja przeciwko złym i narzucanym rozwiązaniom tzw. Zielonego Ładu (LINK >>>>>). Także 10 maja rozpocznie się zbiórka podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum w tej sprawie. Materiały informacyjne dotyczące tych kwestii publikujemy na stronie internetowej Regionu: LINK >>>>>.
Jak podkreślał przewodniczący ZR Jacek Strączyński wraz z zastępcami Dorotą Kaczmarek i Stanisławem Kołodziejczykiem, zatrzymanie tzw. Zielonego Ładu to być albo nie być dla miejsc pracy w branżach energochłonnych w Polsce i Europie oraz gigantycznych obciążeń dla naszych portfeli (karne podatki dla posiadaczy samochodów spalinowych, za ogrzewanie domów węglem lub gazem, konieczność termomodernizacji budynków, w tym mieszkalnych).
Manifestacja jest pomyślana jako poza/niepartyjna, ma zjednoczyć Polaków, którzy widzą szkodliwą utopię Zielonego Ładu. Żywe dyskusje, które odbyły się w tych dwóch organizacjach zakładowych świadczą dużym i powszechny rozumieniu zagrożeń wśród związkowców.

2024 04 18 spotkanie w tauronie

Prezydium Zarządu Regionu z Komisją Zakładową Huty Szkła Stoelzle (przewodniczący Patryk Trzepizur na pierwszym planie) na górnym zdjęciu; na zdjęciu powyżej Prezydium z przewodniczącą Organizacji Podzakładowej Tauron Dystrybucja Ewą Kubicką.

Od sierpnia 2014 1073997