2024 01 30 spotkanie z prezydentem

30 stycznia 2024 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z Prezydentem Andrzejem Dudą. Region Częstochowski reprezentuje w Komisji Krajowej przewodniczący ZR Jacek Strączyński.

Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda przypomniał o wcześniejszych spotkaniach z Prezydentem Andrzejem Dudą: „Po raz pierwszy taka sytuacja miała miejsce 29 stycznia 2020 roku. To dla nas bardzo ważne. Tak samo ważne jest to, że przez wszystkie lata prezydentury był pan z nami na Krajowych Zjazdach Delegatów w Płocku, Częstochowie, Zakopanem i w ubiegłym roku w Spale. Komisja Krajowa, która odbyła się 29 stycznia 2020 r., była inauguracją bardzo ważnego roku 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność”. Wtedy rozmawialiśmy o problemach pracowniczych, jak wpływać na rządzących, żeby Kodeks pracy i ustawa o związkach zawodowych były mniej liberalne, żeby rozwiązania były bardziej propracownicze.
Oceniliśmy pozytywnie umowę programową z 5 maja 2015 roku. Wpisano w nią m.in. emerytury stażowe. Wówczas zgody politycznej na nie nie było ze strony rządowej. Dzisiaj ten postulat długo oczekiwany przez polskich pracowników i związkowców, mam nadzieję, że zostanie wreszcie spełniony. Mamy informację z dnia wczorajszego, że w przyszły czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu, a właściwie już drugie czytanie projektu, bo poprzednie obyło się w poprzedniej kadencji parlamentu”.
Przypomnijmy, iż niedawno Prezydent Andrzej Duda podkreślił rolę NSZZ „Solidarność”: „Dzisiaj jest bardzo potrzebne, aby „Solidarność” nadal stała na straży demokracji, aby polska demokracja w jak najlepszym stanie przetrwała, również zmiany władzy w Polsce”.
Zdjęcie: www.prezydent.pl.

Od sierpnia 2014 1074044