ksprirm logo

Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność" już w najbliższy poniedziałek 12 października o godz. 11.00 organizuje pikietę pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia.
Wśród przyczyn, wymienionych w piśmie dostępnym po kliknięciu w grafikę powyżej, związkowcy wymieniają przede wszystkim: brak jakiegokolwiek wzrostu finansowania ratownictwa medycznego przez Budżet Państwa od 2009 roku oraz dzielenie przez Ministra Zdrowia pracowników poprzez prowadzenie negocjacji jedynie z wybranymi grupami zawodowymi.
Ratownicy medyczni proszą związkowców z innych zakładów i instytucji o solidarność - czynne wsparcie pikiety liczną obecnością. Zapisy na wyjazd na pikietę w sekretariacie Regionu do czwartku 8 października, wyjazd 12 października o godz. 7.00 z Rynku Wieluńskiego.

Od sierpnia 2014 1069297