W dniach 8-9 maja 2015 r. w Policach koło Szczecina odbyło się I Forum Kobiet NSZZ Solidarność pod hasłem "35 lat razem", które zostało zorganizowane przez Sekcję Krajową Kobiet oraz Radę Regionalnej Sekcji Kobiet Regionu Pomorze Zachodnie.
W Forum uczestniczyło ponad 100 kobiet z całego kraju oraz zaproszenie goście z Prezydium Komisji Krajowej: zastępca przewodniczącego ds. struktur regionalnych - Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego ds. struktur branżowych - Bogdan Kubiak oraz sekretarz - Ewa Zydorek. Regionalną Sekcję Kobiet Regionu Częstochowskiego reprezentowały: Elżbieta Dawczyk, Barbara Dudek, Bogumiła Krawczyk, Grażyna Orlikowska i Anna Włodarczyk.
Podczas obrad eksperci, przedstawiciele IPN, wykładowcy szczecińskich uczelni i działacze związkowi przedstawiali uwarunkowania historyczne i aktualne aspekty funkcjonowania kobiet w życiu społeczno-zawodowym. Odbyły się dwa panele dyskusyjne: "Praca, pasje, sukcesy" oraz "Kobiety opozycji". Podczas Forum zaprezentowano również film dokumentalny "Solidarność według kobiet", po którym odbyło się spotkanie z jego twórcami Martą Dzido i Piotrem Śliwowskim. Spotkaniom towarzyszyła wystawa IPN poświęcona pamięci Anny Walentynowicz.
Uczestniczki Forum z Sekcji Kobiet Regionu Częstochowskiego składają podziękowania przewodniczącej Sekcji Krajowej Kobiet Joannie Kruk i członkiniom Regionalnej Sekcji Kobiet Regionu Pomorze Zachodnie za zaproszenie i umożliwienie uczestniczenia w Forum, które - z bardzo dobrym programem i wspaniałą organizacją - udowodniło, że kobiety-członkinie NSZZ "Solidarność" potrafią razem z mężczyznami wspólnie i zgodnie funkcjonować w życiu społeczno-zawodowym i związkowym.

Barbara Dudek,
Przewodnicząca Regionalnej Sekcji Kobiet