2017 09 16 pikieta w sprawie wieku emerytalnego

16 września pod siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie odbyła się pikieta NSZZ "Solidarność" przeciwko ingerencji urzędników Unii Europejskiej w polskie rozwiązania w sprawie wieku emerytalnego.

Z Częstochowy do Warszawy, mimo wolnej soboty, wyruszył autokar ze związkowcami (część naszej grupy na zdjęciu dolnym - pierwszym w galerii, na zdjęciu górnym przemarsz pod siedzibę KE, w centrum przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński, z prawej - zastępca przewodniczącego Stanisław Kołodziejczyk).
Komisja Europejska zapowiedziała interwencję w sprawie obniżenia wieku emerytalnego w Polsce, uznając, że przywrócony stan przed "reformy" rządu PO (możliwość przejścia na emeryturę 5 lat przed mężczyznami) dyskryminuje Polki.
"Nasza pikieta i nasz protest nie jest przeciwko idei Unii Europejskiej. Osiem lat temu oczekiwaliśmy pomocy ze strony UE. W Sosnowcu poprosiłem wiceszefa Parlamentu Europejskiego, Schulza, żeby porozmawiał z premierem Tuskiem. Odpowiedział, że nie może ingerować w wewnętrzne sprawy Polski. Co więc się zmieniło? Zmieniło się to, że według biurokratów unijnych nie rządzą ci, co powinni rządzić. Odpowiadamy biurokratom z Brukseli - zróżnicowanie wieku emerytalnego nie jest dyskryminacją a przywilejem. Nasze prawo - nasz wybór" - powiedział na pikiecie Piotr Duda, przewodniczący KK.

Zdjęcia: Jan Banik (link do profilu na FB) oraz DK. Dziękujemy serdecznie!

Od sierpnia 2014 1070920