podpisanie zuzp w zgm tbs img 3081

13 października w Urzędzie Miasta Częstochowy podpisany został zakładowy układ zbiorowy pracy dla pracowników ZGM TBS sp. z o.o. w Częstochowie.
Układ zbiorowy został zawarty między zarządem miejskiej spółki a reprezentantami związków zawodowych: Organizacją Zakładową NSZZ "Solidarność" i Związkiem Zawodowym Pracowników ZGM TBS sp. z o.o. Jest on rezultatem kompromisu wypracowanego w trakcie blisko dziesięciomiesięcznych wewnątrzzakładowych negocjacji.
Układ podpisano w obecności prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz członków Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" z przewodniczącym Jackiem Strączyńskim na czele, którzy patronowali negocjacjom. Zarówno przewodniczący, jak i prezydent wyrazili satysfakcję, że dialog stron przyniósł rezultat w postaci podpisanego w poniedziałek dokumentu, który ze strony Zarządu ZGM TBS sygnowali prezes Paweł Konieczny oraz członkowie Zarządu Mirosław Matyszczak i Sebastian Rozpondek, a ze strony związkowej - przewodniczący zakładowej "Solidarności" Krzysztof Chochliński, wiceprzewodnicząca Elżbieta Ściebior oraz przewodniczący ZZP ZGM TBS Artur Rakosza, sekretarz Kinga Draganiuk i skarbnik Gabriela Paprotna.

Od sierpnia 2014 1071846