2017 04 18 solidarnosc myszkow

Gorąca atmosfera w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie - informuje Jan Banik, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". Sprawa dotyczy podwyżek wynagrodzeń, których pracownicy ZWiK nie otrzymali od 10 lat.
12 kwietnia, na zebraniu załogi pracownicy zakładu poparli decyzję o złożeniu ostatecznego pisma związkowego do zarządu przedsiębiorstwa. - Oczekujemy rozpoczęcia negocjacji w terminie 14 dni. W sytuacji niepodjęcia negocjacji, zgodnie z Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, Komisja Zakładowa podejmie decyzję o wejściu w spór zbiorowy, włącznie z sjej wszelkimi możliwymi konsekwencjami, m.in. akcją strajkową - zapowiadają związkowcy.

Od sierpnia 2014 1070886