2017 03 21 stop 1 freeimages.com svilen milev 1428620Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" CSF Poland Cooper Standard w Częstochowie z dniem 20 marca weszła w spór zbiorowy z pracodawcą.
Spór zbiorowy dotyczy ustalenia wzrostu funduszu wynagrodzeń od 1 stycznia 2017 roku, dającego podwyżkę stawki godzinowej w kwocie 3 złotych, tj. 500 złotych brutto miesięcznie dla pracowników bezpośredniej i pośredniej produkcji, zatrudnionych na umowę o pracę. "Jednocześnie informujemy, że w razie nieuwzględnienia wysuniętych żądań do 31 marca 2017 roku Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność", wspierana przez pracowników, zastrzega sobie możliwość zastosowania określonych działań z Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, ze strajkiem włącznie" - powiadamiają związkowcy.

CSF Poland Sp. z o.o. w Częstochowie to firma należąca do międzynarodowej grupy Cooper Standard Automotive, będącej producentem komponenetów i części samochodowych. Cooper Standard posiada 123 zakładów na całym świecie, w tym m.in. w Częstochowie, Bielsku-Białej i Myślenicach w Polsce.

Grafika: FreeImages.com/Svilen Milev

Od sierpnia 2014 1070629