ppp 460br

To już IX edycja ogólnopolskiej Akcji Certyfikacyjnej "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". Poszukiwane są firmy przestrzegające prawa pracy i realizujące w praktyce idee dialogu społecznego.
Jak co roku organizatorem konkursu jest NSZZ "Solidarność", honorowy patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zgłoszenia może dokonać zakładowa organizacja NSZZ "Solidarność"; swoją kandydaturę, przy poparciu organizacji związkowej, może też zgłosić zarząd przedsiębiorstwa.

Do konkursu mogą być zgłoszone firmy, których codzienne praktyki zbieżne są z wartościami propagowanymi przez NSZZ "Solidarność". "Kryteriami, jakie weźmiemy pod uwagę, jest preferowanie stałego zatrudnienia i przestrzeganie bezpieczeństwa i standardów pracy. Ważne też, by pracownicy mieli nieskrępowaną możliwość tworzenia w zakładzie związków zawodowych" - wyjaśnia Ewa Zydorek, sekretarz Komisji Krajowej. Ankiety zgłoszeniowe należy przesyłać do 15 października br. na adres: Komisja Krajowa NSZZ Solidarność, Wały Piastowskie 24, 80-855 Gdańsk, z dopiskiem: Certyfikat "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Komplet wymaganych dokumentów na stronie internetowej Komisji Krajowej.

Od sierpnia 2014 1070896