2023 03 03 wybory w mpk

Dariusz Praski został nowym przewodniczącym KZ NSZZ „Solidarność” w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Poprzedni przewodniczący Jacek Gawroński symbolicznie przekazał stery organizacji swemu następcy (na zdjęciu z lewej).

Ustępujący przewodniczący w sprawozdaniu z działalności Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" podkreślił, iż organizacja związkowa w mijającej kadencji angażowała się nie tylko w negocjacje płacowe z pracodawcą, ale również w działania na rzecz bezpieczeństwa oraz ergonomii i wygody miejsc pracy. Nowy przewodniczący Dariusz Praski jest doświadczonym związkowcem, w kadencji 2014-2018 był członkiem Zarządu Regionu. Serdecznie gratulujemy!
W sprawnym przeprowadzeniu wyborów pomagali członkowie Regionalnej Komisji Wyborczej: przewodniczący ZR Jacek Strączyński, jego zastępczyni Dorota Kaczmarek, Jarosław Bernat i Anna Kubielska. Przewodniczący ZR w swoim wystąpieniu przypomniał o korzyściach, jakie daje elektroniczna legitymacja związkowa [LINK1>>>] [LINK2>>>] oraz o niedawno wywalczonym przez NSZZ „Solidarność” przywileju możliwości odliczenia kwoty 500 zł zapłaconej składki związkowej od dochodu przed opodatkowaniem w corocznym rozliczeniu PIT.

Od sierpnia 2014 1069539