2022 10 12 postulaty solidarnosci

Informacje: • Godz. 7.45: zbiórka uczestników, wyjazd autokarów z Rynku Wieluńskiego Godz. 12.00: rozpoczęcie manifestacji pod siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej (ul. Świętokrzyska/ul. Jasna) Przemarsz pod Sejm RP Przemarsz pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów Przemarsz i zakończenie manifestacji pod ambasadą Rosji (ul. Belwederska).
Hasło manifestacji: „Marsz Godności”! Apelujemy o liczny udział członków oraz sympatyków Związku. Do pobrania: PLAKAT >>>, ULOTKA >>>.

2022 10 21 marsz godnosci 800

Autokary zostaną wynajęte i opłacone przez Region. Duże organizacje związkowe, które są w stanie wysłać cały autokar (lub dużego busa), po uzgodnieniu z Regionem mogą wynająć transport z fakturą na Region. Szczegóły dotyczące miejsc parkowania autokarów oraz miejsca zbiórki członków „Solidarności” Regionu będą znane w późniejszym terminie.
Wszystkie autokary i busy podjadą na ul. Marszałkowską, uczestnicy Marszu wysiądą i udadzą się na miejsce rozpoczęcia Marszu (róg Świętokrzyska/Jasnej). Pojazdy będą kierowane na parking przy Stadionie Narodowym. Niestety, ze względu na trwające „prace wykopaliskowe” w Warszawie nie można zaproponować innych miejsc parkingowych. Szef grupy z danego autokaru może ustalić z kierowcą, gdzie można oczekiwać na przyjazd autokaru.
Po dwóch turach rozmów z rządem „Solidarność” zdecydowała o zorganizowaniu 17 listopada 2022 r. protestu w Warszawie. W ocenie Związku propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji jego postulatów. „Nie szykujemy protestu przeciwko rządowi, ale na rzecz realizacji naszych postulatów” - powiedział przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda.
„Propozycje rządu nie gwarantują skutecznej realizacji postulatów Związku w zakresie przeciwdziałania wzrostowi cen energii, przeciwdziałania ubóstwu energetycznemu polskiego społeczeństwa, groźbie upadłości firm energochłonnych oraz nie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom znaczących podwyżek dla pracowników zatrudnionych w szeroko pojętej sferze finansów publicznych” - głosi uchwała podjęta przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”. Uchwała przywołuje dwie tury rozmów z rządem, które odbyły się 22 września 2022 r. podczas posiedzenia KK w Zakopanem, jak i rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim 5 października w Warszawie.
NSZZ „Solidarność” żąda realizacji trzech podstawowych postulatów:
• Systemowego powstrzymania wzrostu cen energii uzyskiwanej ze wszystkich rodzajów surowców i nośników
• Zapewnienia godziwego (systemowego) wzrostu wynagrodzeń pracowników w szeroko rozumianej sferze finansów publicznych
• Przyjęcia ustawy dotyczącej tzw. emerytur stażowych.
Decyzja o proteście nie zamyka drogi do porozumienia. NSZZ „Solidarność” jak zawsze jest otwarta na rzeczowy dialog, jednak bez zmiany stanowiska rządu wobec kluczowych postulatów porozumienie nie będzie możliwe. Więcej informacji: LINK.

2022 10 21 marsz godnosci plakat 800

Od sierpnia 2014 1071773