2022 09 18 pielgrzymka ludzi pracy

Uroczysta Msza św. przed Szczytem zakończyła tegoroczną jubileuszową 40. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Przed Mszą św. do pielgrzymów przemówił przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda: „Dziś martwimy się o nasze miejsca pracy, martwimy się, że w związku z galopującymi cenami energii elektrycznej i gazu nasze miejsca pracy są zagrożone. Dlatego będziemy prowadzić intensywny dialog społeczny, a jeśli nie, to będziemy protestować, aby wspólnie z rządem wypracować rozwiązania, które nie pozwolą zniszczyć naszej gospodarki, tak mozolnie budowanej przez wszystkie lata”. Przewodniczący imiennie podziękował Zbigniewowi Bonarskiemu i Jarosławowi Bernatowi z Regionu Częstochowskiego za wkład w organizację corocznych Pielgrzymek.
Mszę św. celebrował abp Józef Kupny, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Ludzi Pracy, a kazanie wygłosił bp Wiesław Śmigiel z Torunia. W Mszy św. wzięła udział rodzina ks. Jerzego Popiełuszki, przedstawiciele Prezydenta i Rządu RP, Główny Inspektor Pracy, pielgrzymi. Organizatorem tegorocznego spotkania świata pracy w dniach 17-18 września 2022 r. był Region Toruńsko-Włocławski NSZZ „Solidarność”, w przyszłym roku będzie Region Śląsko-Dąbrowski.
Jubileuszową pielgrzymkę poprzedził dwudniowy kongres poświęcony bł. ks. Jerzego Popiełuszki [LINK}. Był on okazją do debat wokół myśli i osoby kapelana „Solidarności”.

Od sierpnia 2014 1069289