2022 06 04 hutch fot zr podbeskidzie

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” poinformował, że strajkujący pracownicy zakładu Hutchinson 2 w Żywcu udało się podpisać porozumienie z pracodawcą. Pikieta, którą organizatorzy zapowiadali na wtorek 7 czerwca, zostaje odwołana.

2 czerwca 2022 r. o godzinie 21:30 reprezentacja strajkujących pracowników w żywieckim Hutchinsonie 2 podpisała porozumienie płacowe z zarządem firmy. Po trwających kilka miesięcy negocjacjach i tygodniowym strajku udało się osiągnąć kompromis. Pracownikom udało się wynegocjować trzy złote brutto do każdej przepracowanej godziny, osiągnięto więc zakładane minimum.
Do sukcesu negocjacyjnego przyczyniło się z pewnością ogromne wsparcie, które pracownicy otrzymali od związkowców z Polski i zagranicy. Niemałą rolę odegrała też zapewne zapowiedź pikiety, która miała odbyć się w najbliższy wtorek, 7 czerwca, pod bramą zakładu w Żywcu, a która została przez organizatorów odwołana po tym, jak porozumienie zostało ogłoszone. Serdecznie gratulujemy negocjatorom oraz wszystkim pracownikom, związkowcom i zaangażowanym w sprawę!

Od sierpnia 2014 1069674