2022 06 01 hutchinson crop

Od 26 maja 2022 r. trwa strajk w zatrudniającej ponad tysiąc osób spółce Hutchinson 2 w Żywcu. Zakładowa komisja NSZZ „Solidarność” od wielu miesięcy walczy o podwyżki płac dla całej załogi. Negocjacje, spór zbiorowy, pikieta protestacyjna – nic nie przyniosło satysfakcjonujących załogę rozstrzygnięć mimo deklarowanej przez związkowców woli porozumienia. W tej sytuacji „Solidarność” sięgnęła po ostateczny oręż – bezterminowy strajk. Akcję tę poparła cała załoga spółki.
Apelujemy do wszystkich zakładowych organizacji związkowych o solidarność z walczącymi o godne płace związkowcami i wsparcie protestu w żywieckim Hutchinsonie poprzez wysyłanie maili popierających żądania strajkujących oraz domagających się podjęcia przez zarząd spółki konstruktywnych rozmów.

Maile (przykładowa treść poniżej) prosimy kierować na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
Dyrektor Hutchinson 2 sp. z oo w Żywcu
Popieramy akcję protestacyjną pracowników spółki Hutchinson 2 w Żywcu walczących o godne zarobki za swą ciężką pracę. Apelujemy do dyrekcji zakładu o podjęcie rozmów, które doprowadzą do spełnienia słusznych żądań związkowców.

2022 06 01 hutchinson

Od sierpnia 2014 1071435