2022 05 07 wzd ofsr

7 maja 2022 r. w siedzibie Regionu Częstochowskiego NSZZ „Solidarność” obradowało Walne Zebranie Delegatów Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Represjonowanych. Prezesem Federacji na następną kadencję (2022-2026) została ponownie wybrana Anna Rakocz, przewodnicząca częstochowskiego Stowarzyszenia WIR.

W skład zarządu weszli ponadto: Jerzy Kęsik i Jerzy Stopa jako zastępcy prezesa zarządu oraz Stanisław Cichoń – sekretarz i Czesław Kamiński – skarbnik. Komisję Rewizyjną OFSR na kadencję 2022-2026 tworzą: Józef Nowak, Jan Rogala i Jerzy Zacharow. Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Represjonowanych grupuje 16 organizacji osób represjonowanych przez komunistyczne władze PRL w latach 80-tych.

Od sierpnia 2014 1070835