2019 11 25 protest w siedzibie castoramy 2

Ponad dwa lata trwała walka sądowa o potwierdzenie prawidłowości funkcjonowania organizacji związkowej NSZZ „Solidarność” w Castorama Polska oraz o przywrócenie do pracy członków organizacji.

13 maja 2022 roku w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadły dwa wyroki. W pierwszym wyroku Sąd stwierdził, że Komisja prawidłowo obliczała i podawała liczebność organizacji związkowej. W drugim wyroku Sąd przywrócił związkowców do pracy i zasądził odszkodowanie za okres pozostawania bez pracy. Przypomnijmy, że w listopadzie 2019 r. w Warszawie w pikiecie przed i w samej siedzibie firmy Castorama udział wzięli związkowcy z Regionu Częstochowskiego (niektórzy na zdjęciu górnym) z przewodniczącym ZR Jackiem Strączyńskim.

Od sierpnia 2014 1071223