2022 03 15 posiedzenie zr

Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" przyjął na posiedzeniu w dniu 15 marca 2022 r. preliminarz budżetowy oraz omówił sprawy bieżące, w tym organizowaną przez Związek pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Sprawozdanie z prac Prezydium przedstawiła sekretarz Dorota Kaczmarek (o działaniach Prezydium informujemy na bieżąco na niniejszej stronie internetowej), sprawy finansowe - skarbnik Stanisław Kołodziejczyk.
Przewodniczący ZR Jacek Strączyński poinformował o formach pomocy dla uchodźców z Ukrainy, udzielanej przez Komisję Krajową (m.in. dwa ośrodki wypoczynkowe dały schronienie kobietom i dzieciom) oraz Region Częstochowski. Poinformował także o tym, że KK przyjęła kalendarz wyborczy - wybory w organizacjach zakładowych na kadencję 2023-2028 będą odbywać się od 1 listopada. Przewodniczący podkreślił konieczność terminowego rozliczenia organizacji związkowych z Urzędami Skarbowymi do 31 marca [LINK], kierownik biura Regionu Jarosław Bernat zwrócił uwagę na zachowanie maksimum 10-dniowego terminu między zatwierdzeniem sprawozdania finansowego przez Komisję Zakładową a przekazaniem go do Krajowej Administracji Skarbowej.

Od sierpnia 2014 1069327