poczta polska nszz solidanosc 460

12 października 2021 r. odbyło się spotkanie Zarządu Spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej, dotyczące podwyżek płac. Negocjacje zakończyły się sukcesem i zawarciem porozumienia.
Wypracowane rozwiązanie zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. i dotyczy wszystkich pracowników objętych Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy. W wyniku porozumienia pracownicy Spółki otrzymają podwyżkę wynagrodzenia dwuetapowo:
• od 1 stycznia 2022 r. - 250 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 338 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat,
• od 1 lipca 2022 r. kwota ta wzrośnie o 50 zł brutto do poziomu 300 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzenia średnio o 405 złotych brutto w przeliczeniu na pełen etat.

Ponadto Zarząd Spółki zadeklarował wypłatę jednorazowej nagrody w wysokości 500 zł brutto pod warunkiem uzyskania przez Pocztę Polską S.A. w 2021 r. środków z tytułu Tarczy Antycovidowej.
Porozumienie zamyka trwający od 2019 r. spór zbiorowy dotyczący podwyżek wynagrodzeń i stanowi kompromis pomiędzy oczekiwaniami Związku a możliwościami finansowymi firmy. Decyzja podjęta przez Zarząd, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej Spółki, to wyraz troski o poprawę materialnej sytuacji pracowników Poczty Polskiej S.A.
Źródło informacji: Tysol.pl.

Od sierpnia 2014 1071882