2021 09 28 stanowisko wzd spozywcow crop

Na Walnym Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ "Solidarność" w Jastrzębiej Górze uchwalono stanowisko w sprawie konfliktu w firmie SoNa [LINK].
"My, przedstawiciele kilkunastu Organizacji Zakładowych uczestniczący 21 września [2021 r. - red.] w obradach Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ "Solidarność" w Jastrzębiej Górze, wyrażamy zdecydowany protest przeciwko zastraszaniu pracowników, członków Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przez kierownictwo zakładu SoNa Sp. z o.o. Przetwórstwo Rybne Koziegłówki.

Jest rzeczą niedopuszczalną, aby w Polsce, w której działa tak wiele organizacji rządowych i obowiązuje tak wiele przepisów, dochodziło do sytuacji czy zdarzeń, które urągają państwu prawa. Rada Krajowej Sekcji otrzymała pełnomocnictwo do wsparcia działań pracowniczych, od Organizacji Zakładowej SoNa.
Każdy głos jest dla nas ważny, gdyż wierzymy w pracę zespołową. Wszystkich traktujemy z szacunkiem, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, ponieważ zaufanie budujemy dzięki transparentności i spójności między tym, co głosimy i tym, co robimy. Oczekujemy na podjęcie rozmów w celu rozwiązania powstałego sporu.
Zapewniamy, iż naszym nadrzędnym celem jest budowanie wzajemnych, pozytywnych relacji oraz poszukiwanie rozwiązań dla każdego problemu. Jeżeli wyjaśnimy sobie źródło konfliktu, bez blokowania informacji oraz z pozbyciem się negatywnych emocji, które prowadzą do zniekształceń w postrzeganiu problemu przez strony, to głęboko wierzymy, że nasze wspólne działania doprowadzą do podpisania porozumienia".

Od sierpnia 2014 1069557