2021 08 14 emerytury za staz

W sobotnie popołudnie 14 sierpnia 2021 r. związkowcy z zastępcą przewodniczącego Zarządu Regionu Stanisławem Kołodziejczykiem zbierali w al. Sienkiewicza podpisy pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającym możliwość przejścia na emeryturę po 35 latach stażu pracy dla kobiet i 40 latach stażu pracy dla mężczyzn.

W akcji zbiórki podpisów wzięli udział (prócz wspomnianego St. Kołodziejczyka): Anna Tuchołka i Danuta Żyła oraz Andrzej Bala, Witold Kasprzak i Jacek Palacz. Prezydium ZR składa serdeczne podziękowania Koleżankom i Kolegom za poświęcenie swoich prywatnych kilku godzin na wsparcie ważnej inicjatywy związkowej.
Można było zauważyć, że wiele ze starszych osób, które wykazywały zainteresowanie projektem, zakładało, iż jako emeryci nie mogą już podpisać się na liście. Nic bardziej błędnego! Związkowy projekt nowelizacji ustawy jest projektem obywatelskim, który mogą poprzeć wszyscy obywatele, a nie tylko sami zainteresowani.
Więcej informacji: LINK. Wzór listy do składania podpisów (dostępny również w biurze Regionu): LINK. Projekt nowelizacji ustawy: LINK. Prosimy zwrócić uwagę na dokładne wpisywanie danych, to znaczy: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania z pełną nazwą miejscowości (niedozwolone są skróty typu "Cz-wa") oraz PESEL. Plakat (LINK) i dwustronna ulotka (LINK) do ewentualnego wydrukowania. Wydrukowane plakaty i ulotki są dostępne w biurze Regionu. Zapraszamy.

Od sierpnia 2014 1069184