2020 05 26 podpisanie regulaminu zfss

Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Myszkowie prowadzi spór zbiorowy z pracodawcą. Związkowcy domagają się m.in. podwyżki 200 zł brutto dla każdego z pracowników.

W razie niespełnienia oczekiwań pracowników Komisja Zakładowa nie wyklucza podjęcia dalszych – przewidzianych w ustawie o sporach zbiorowych – działań, w tym akcji strajkowej.
Organizacja związkowa NSZZ „Solidarność” w OSM Myszków jest jedną z młodszych w Regionie (działa od marca 2019 r), ale zrzesza blisko 80 procent pracowników i odnotowała już sukcesy, m.in. uzgadniając z pracodawcą nowy, bardziej sprawiedliwy, regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (na zdjęciu: podpisanie regulaminu ZFŚS). Na czele Komisji Zakładowej stoi Krzysztof Pniak. O przebiegu sporu będziemy na bieżąco informować.

Od sierpnia 2014 1069743