region czestochowski logo 2016 150 brW Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyły się wybory stałych władz organizacji związkowej, powstałej przed kilkoma miesiącami. Przewodniczącym Komisji Zakładowej został Robert Pindych. Serdecznie gratulujemy!
Nie jest to jedyna nowa organizacja zakładowa NSZZ "Solidarność" w tzw. służbach mundurowych i w samym Regionie.

W Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie wkrótce po ustawowej zmianie pozwalającej na istnienie więcej niż jednej organizacji związkowej powstała komórka NSZZ "S". Szefuje jej Adrian Stanek.
Tymczasowa Komisja Zakładowa jako władza wykonawcza funkcjonuje w nowej organizacji w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej (z filią w Koszęcinie). Organizacja w ciągu sześciu miesięcy od powstania przeprowadzi wybory stałych władz. Witamy Koleżanki i Kolegów w gronie związkowców!
2020 11 03 anna tucholka 533Ważne, że coraz więcej pracowników dostrzega, iż tylko organizując się w związek zawodowy można mieć realny wpływ na poprawę warunków pracy i płacy. Wszystkie osoby zainteresowane utworzeniem organizacji związkowych lub przystąpieniem do już istniejących zachęcamy do kontaktu z Działem Rozwoju Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" - tel. 34 360 55 70.
Przypomnijmy, że w ramach programu pilotażowego Komisji Krajowej rozwoju Związku w biurze Regionu pracuje organizatorka związkowa - Anna Tuchołka (na zdjęciu). Wspomaga istniejące organizacje i pomaga zakładać nowe. Całość projektu KK "spina" system informatyczny, dzięki któremu na bieżąco przekazywane są informacje o liczbie spotkań, nawiązanych kontaktach oraz liczbie nowych członków i organizacji związkowych.

Od sierpnia 2014 1069664