2020 09 23 stanowisko pkk crop

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" wzywa rząd do "rzeczowego i konstruktywnego dialogu z partnerami społecznymi dla wypracowania polskiej drogi do sprawiedliwej transformacji". To zdaniem Związku kwestia polskiej racji stanu.

Obecna sytuacja branży wydobywczej, energetycznej i przemysłów energochłonnych to efekt klimatycznego szaleństwa Unii Europejskiej. "Ostrzegaliśmy przed tym nie tylko polski rząd, ale też Europejską Konfederację Związków Zawodowych (EKZZ), Komisję Europejską oraz bezpośrednio jej szefową Ursulę Von der Layen" - czytamy w stanowisku Prezydium KK, przyjętym 23 września 2020 r. "S" jako jedyna organizacja głosowała przeciw zapisom w dokumencie EKZZ popierającym "Nową Politykę Przemysłową w Europie" i "Zielony Ład".

2020 09 23 stanowisko pkk

Od sierpnia 2014 1069719