2020 04 07 przekazanie maseczek

Prezydium Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" przekazało kolejną partię maseczek ochronnych, tym razem 2200 sztuk - pracownikom Zespołu Szpitali Miejskich, Straży Miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz DPS Blachownia.

Była to już druga akcja wsparcia tych, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa (link). Przewodnicząca Komisji Zakładowej SP ZOZ Miejski Szpital Zespolony Elżbieta Ujma (na pierwszych zdjęciach w galerii poniżej) odebrała maseczki przeznaczone pracowników szpitali na Zawodziu, przy ul. Bony i ul. Mickiewicza, Robert Kołodziej z organizacji związkowej NSZZ "Solidarność" i rzecznik prasowy Artur Kucharski - dla częstochowskiej Straży Miejskiej, zaś dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Dorota Boral z organizacji związkowej. Dzień wcześniej Region przekazał pakiet maseczek również pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Blachowni, gdzie działa organizacja związkowa NSZZ "Solidarność".
Prawdziwa solidarność polega na tym, że wspieramy tych, którzy są słabsi albo w potrzebie. Środki finansowe na zakup środków ochrony dla tych, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa, w kwietniu 2020 r. przekazały organizacje związkowe NSZZ "Solidarność" działające w Szkole Podstawowej Nr 32, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 5, w II Urzędzie Skarbowym, w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie, w Cemex Polska (Zakład Cementownia Rudniki), w Zakładach Chemicznych Rudniki, w Domu Pomocy Społecznej w Blachowni, w Oddziale Regionalnym KRUS, w Zakładzie Produkcji INCO w Koniecpolu i sama Grupa INCO SA oraz Organizacja Podzakładowa Poczty Polskiej, Organizacja Międzyzakładowa przy Regionie i Terenowa Organizacja Związkowa Powiatu Częstochowskiego. Serdecznie dziękujemy!

Od sierpnia 2014 1071882