2020 03 27 przekazanie maseczek

W piątek 27 marca 2020 r. przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński wraz z zastępczynią Dorotą Kaczmarek przekazali 3000 maseczek ochronych tym, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa: ratownikom Pogotowia, pracownikom szpitala na Parkitce oraz funkcjonariuszom częstochowskiej policji.

Przewodniczący Komisji Zakładowej SP ZOZ Stacja Pogotowia Ratunkowego Bartłomiej Fil odebrał maseczki przeznaczone dla ratowników i lekarzy (na zdjęciu trzecim w galerii poniżej z dyrektorem częstochowskiego Pogotowia Marianem Nowakiem), przewodnicząca KZ Małgorzata Badowska - dla pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce i Tysiącleciu (zdjęcia czwarte i piąte w galerii). Przewodniczący Jacek Strączyński maski dla policjantów przekazał na ręce pierwszego zastępcy Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Mariusza Strzeleckiego (zdjęcie szóste w galerii).
- Myślę, że na tym polega prawdziwa solidarność, że wspieramy jak tylko możemy tych, którzy są słabsi, albo tak jak w tym przypadku, w potrzebie. Tym bardziej to naturalne, że w obecnym czasie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz policjanci i wiele innych osób wykonują ogromnie ważną pracę dla dobra wspólnego narażając swoje zdrowie - powiedział przewodniczący Jacek Strączyński. Zakup 3000 maseczek sfinansowany został ze środków przekazanych przez organizacje związkowe z CSF Poland, Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, Elsenu, Międzyzakładowych Organizacji Związkowych Oświaty nr 1 oraz 2, Oczyszczalni Ścieków "Warta", Huty Szkła Stolzle, oddziału częstochowskiego Tauron Dystrybucja i ZF TRW oraz kapelana "Solidarności" ks. Ryszarda Umańskiego i Region Częstochowski NSZZ "Solidarność".

Od sierpnia 2014 1071487