2019 11 25 protest w siedzibie castoramy

W poniedziałek 25 listopada 2019 r. w całej Polsce odbyły się protesty pod sklepami Castoramy (link) przeciwko zwolnieniu dziewięciu z jedenastu członków Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". W Warszawie, przed i w samej siedzibie firmy, zgromadziło się kilkaset osób, w tym związkowcy z Regionu Częstochowskiego z przewodniczącym ZR Jackiem Strączyńskim.

Zarząd sieci sklepów Castorama zwolnił bezprawnie, jak wszystko wskazuje, członków Komisji Zakładowej za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunkach pracy w sklepach. Pikiecie przewodził i w rozmowach z zarządem firmy uczestniczył zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz (na górnym zdjęciu z mikrofonem, pod flagą Regionu Częstochowskiego). "Postawiliśmy jasny warunek: możemy rozmawiać, jeśli wycofają wypowiedzenia. Oni chcą rozmawiać bez wycofania wypowiedzenia, my nie możemy się na to zgodzić. Kończymy na dziś, spotykamy się w gronie szefów regionów, ustalamy ciąg dalszy. Jeżeli oni nie chcą poprawić wizerunku Castoramy, to jest ich wybór. Dzięki za to, co już zrobiliście. To nie jest ostatnia wizyta i nie tylko tu, ale także w tych miejscach, od których zależy ich biznes" - powiedział T. Majchrowicz na zakończenie protestu.
W warszawskiej pikiecie wzięli udział związkowcy z Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, CSF Poland, Dom Polska, MPK Częstochowa, Tauron Dystrybucja, ZF ZF Automotive Systems Poland (d. TRW) oraz ZWiK Myszków.

Od sierpnia 2014 1071426