2018 10 19 rocznica smierci ks jerzego popieluszki

Zbiórka częstochowskich uczestników wyjazdu na grób ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się tradycyjnie przy pomniku patrona "Solidarności" w al. Sienkiewicza. Członkowie Prezydium Zarządu Regionu: przewodniczący Jacek Strączyński i jego zastępczyni Dorota Kaczmarek oraz Anna Rakocz, przewodnicząca Stowarzyszenia WIR, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

19 października w Warszawie w parafii pw. św. Stanisława Kostki odbywają się coroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ "Solidarność", z udziałem częstochowskich związkowców i sympatyków Związku. Przed uroczystościami częstochowianie mieli zwiedzić Zamek Królewski.

Od sierpnia 2014 1071363