2018 10 09 pikieta pomocy spolecznej

We wtorek 9 października 2018 r. pracownicy częstochowskich instytucji pomocy społecznej pikietowali przed Urzędem Miasta.

Pracownicy upomnieli się o podwyżki płac przegłosowane we wrześniu przez Radę Miasta. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zignorował prośbę przedstawicieli związków zawodowych o spotkanie, na którym omówiony zostałby podział uchwalonych przez radnych 3 milionów złotych pomiędzy poszczególne jednostki budżetowe. W trakcie pikiety przemawiali m.in. Dorota Placek, przewodnicząca Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" MOPS oraz Jacek Strączyński, przewodniczący Zarządu Regionu. W efekcie pikiety naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM Adrian Staroniek obiecał, że jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie, podczas którego zapadną decyzje w sprawie podwyżek.

legitymacje elektroniczne 190

2018 08 30 gs377 378