2018 05 09 podpisanie porozumienia z kk

9 maja 2018 r. przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda i zastępca przewodniczącego Tadeusz Majchrowicz podpisali z Regionem Częstochowskim NSZZ "Solidarność", reprezentowanym przez przewodniczącego Zarządu Regionu Jacka Strączyńskiego i jego zastępczynię Dorotę Kaczmarek, porozumienie o organizacji najbliższego Krajowego Zjazdu Delegatów w Częstochowie.

Decyzję o miejscu i terminie sprawozdawczo-wyborczego Krajowego Zjazdu Delegatów (25-26 października 2018 r.) podjęli członkowie Komisji Krajowej w październiku ubiegłego roku na obradach w Wieliczce. Starania o organizację KZD w naszym mieście od wielu miesięcy czynił członek Komisji Krajowej i przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński. Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" odbędzie się w Częstochowie po raz pierwszy, decyzja KK jest wielkim wyróżnieniem dla naszego Regionu.
Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą stanowiącą w NSZZ "Solidarność", składającą się z delegatów wybranych przez walne zebrania delegatów regionów. Ponadto w skład KZD wchodzą przewodniczący zarządów regionów i rad krajowych sekretariatów branżowych oraz przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów. Obecnie KZD liczy 325 delegatów. Do kompetencji Krajowego Zjazdu Delegatów należy m.in. uchwalanie ogólnego programu działania Związku, statutu oraz wybór przewodniczącego Komisji Krajowej.

legitymacje elektroniczne 190

2018 08 30 gs377 378