piotr duda 460

Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda zadeklarował 24 października, że pod jego kierownictwem Związek nie będzie angażował się w inne wybory niż samorządowe.
Przewodniczący KK - informuje portal wpolityce.pl - powiedział, że decyzje o udziale i ewentualnych koalicjach w nadchodzących wyborach samorządowych podejmowali szefowie Związku na poziomie regionów. Dodał, że "Solidarność" na poziomie lokalnym zawiera różne sojusze wyborcze, np. w Jaworznie (woj. śląskie) stworzyła koalicję wyborczą z PiS i obecnym prezydentem miasta, w Gorzowie Wlk. - koalicję pozapartyjną, w Szczecinie popiera jednego z kandydatów na prezydenta, a w niektórych miastach jej przedstawiciele znaleźli się na listach PiS.
Pytany o sposoby na zachęcenie Polaków do udziału w wyborach, Piotr Duda powiedział, że frekwencję może poprawić łączenie wyborów z referendami lokalnymi czy też krajowymi. Jako przykład podał Kraków, gdzie podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego odbyło się też referendum ws. organizacji zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Od sierpnia 2014 1069407