zus logo poziom

W piątek 27 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje "Dzień Seniora". Odbędzie się w auli Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" w Częstochowie przy ul. Łódzkiej 8/12 pod hasłem "Wyjdź z domu!".

PROGRAM (27 października 2017 r. godz. 9.00-15.00):

• 9.00 - uroczyste otwarcie Dnia Seniora
• 9.15 - wykład "ZUS dla Seniora", po wykładzie panel dyskusyjny
• 11.00 - Jak starać się o dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych i przedmiotów ortopedycznych (prelekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej)
• 11.30 - występ Zespołu Wokalnego "Uniwerek" słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Akademii im. Jana Długosza
• 12.00 - "Bezpieczne grzybobranie; zapobiegaj grypie; uważaj na kleszcze" (prelekcja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej)
• 12.30 - "Bezpieczny senior" (prelekcja Komendy Miejskiej Policji).

Wydarzenia towarzyszące
Stoiska informacyjne:
• ZUS - poradnictwo emerytalne
• Narodowy Fundusz Zdrowia
• Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności
• Urząd Miasta Częstochowy - poradnictwo w zakresie oferty dla seniorów
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
• Stanowisko do rejestracji konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
Ponadto:
• Prezentacja oferty Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
• Porady prawne dla seniorów
• Wystawa prac słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Akademii im. Jana Długosza
• Wystawa prac podopiecznych hospicjum "Dar serca"
• Prezentacja oferty Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów
• Kącik czytelnika i kiermasz książek "Wymień się książką".

Od sierpnia 2014 1069563